Златан Ибрахимовиќ призна што сака во кревет и сите ги фрапираше: Никој не очекуваше дека преферира такви интимни односи

Златан Ибрахимовиќ не престанува да ја интригира јавноста, а се чини дека е вистински џентлмен и во кревет.

Златан Ибрахимовиќ е еден од најдобрите фудбалери кои потекнуваат од нашите простори, а иако неодамна се пензионираше, неговото влијание врз најпопуларниот спорт во светот е неизмерно. Имено, неговата популарност воопшто не се намалува, а за неговите маестрални потези на теренот се уште се зборува. Од друга страна, тој е многу интригантна личност, а само една негова изјава е доволна да предизвика лавина од коментари.

Познат по својата висина, сила, технички вештини и самодоверба, Златан често создаваше спектакл на теренот. Неговата кариера е богата со феноменални голови, многу од нив станаа легендарни. Неговиот стил на игра, комбинација на сила и елеганција, го направи еден од најомилените фудбалери во светот. Секој клуб за кој играл има корист од неговата способност да постигнува голови и да доминира во играта.

Освен по фудбалските достигнувања, Ибрахимовиќ е познат и по својата единствена личност. Изјавите и интервјуата на Златан често стануваа вирални поради неговата самодоверба и неконвенционалниот хумор. Неодоливата харизма и неверојатната верба во сопствените способности го направија икона, не само во фудбалскиот свет, туку и пошироко.

Иако својата интимност најмногу ја чува за себе, изненади кога зборуваше за водење љубов со сопругата.

Имено, Ибрахимовиќ во интервју за Пирс Морган одговори на многу незгодно прашање.

Новинарот го праша: „Дали е подобро да даваш голови отколку да имаш секс“, а Швеѓанецот во свој стил рече:

– Сексот е подобар. Секој што мисли поинаку има проблеми во кревет – јасен беше Ибрахимовиќ.

Тој истакна дека интимноста не треба да се занемарува со годините, напротив. На секоја љубовна врска и дава посебен шарм, па ништо не треба да се зема здраво за готово во кревет. И најважно е отворен разговор за се, за да бидат задоволни и двајцата партнери. А Златан, како што вели, дава се од себе да ја задоволи што повеќе својата поубава половина.

Во текот на кариерата Златан освои бројни титули и индивидуални награди. Тој беше најдобар стрелец во неколку лиги, а исто така ја освои Лигата на шампионите, првенствата во Италија, Шпанија, Франција и Англија, како и многу домашни купови. Неговиот придонес за репрезентацијата на Шведска е исто така значаен, бидејќи беше клучен играч на многу натпревари.