ЗОШТО МАЖИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ИМ ОДДОЛЕАТ НА ЖЕНИ СО ГОЛЕМИ ГРАДИ? Жените со облини како синоним за страста: Научниците ја открија ТАЈНАТА!

0

Според некои истражувања, точно е дека девојките со облини се жешки во кревет , а мажите едноставно не можат да одолеат на глетката на бујните гради и затегнатиот грб , а сега знаеме и зошто.

Доверба

Големите гради и претрупан задник со кој мажите треба да се занимаваат не се единствената причина зошто овие дами се секси, туку затоа што се свесни за своите женствени тела. Убавината и сексипилноста можеби немаат многу врска со големината на телото, но имаат многу врска со самодовербата. Да потсетиме – жените кои имаат поголема самодоверба, жените со облини се подобри во кревет.

Анџелина Џоли

Науката потврди

Научните истражувања покажуваат дека мажите се „програмирани“ да ги привлекуваат жени со облини. Кој би можел да и одолее на таа фигура на песочен часовник?

Здрава потенција

Ништо не е посекси од жена која знае да ужива – јаде торта кога ќе и посака, пие чаша вино кога сака, а кога сака да доживее оргазам, подгответе се.

Животот е краток

Да го поминат со девојки кои се опседнати со внесот на калории и кои времето после сексот наместо да се гушкаат ќе го искористат за да зборуваат за својата нова диета.