„Изгледа како перница“: Луѓето се потсмева на стајлингт на Аријана Гранде (фото)

Аријана Гранде за првппат по четири години се појави на црвениот тепих, а на Оскарите пристигна во голем стил. Пејачката се појави во гламурозен розов фустан од високата мода од италијанскиот дизајнер Џамбатиста Вали.

Нејзините обожаватели напишаа дека изгледа како ликот на добрата вештерка Глинда која Аријана ќе ја игра во претстојниот филм Wicked. Но, некои имаа други асоцијации за нејзиниот стајлинг откако пејачката прошета на црвениот тепих облечена во огромен фустан.  

„Изгледа како перница“ 

„Момци, го најдов мојот изгубен стегач за коса“, се пошегувал еден корисник на X, а многумина се согласиле. 

„Не изгледа лошо“, напиша еден корисник, додека друг додаде: „Изгледа како перница“. 

Најомразената личност на интернет 

Инаку, Аријана стана најомразената личност на Интернет поради контроверзите околу нејзината романса со колегата од Wicked, Итан Слејтер. Гласините за нивната врска се појавија само неколку дена по објавувањето на разводот на Аријана од поранешниот сопруг Далтон Гомез, а Итан исто така неодамна се раздели од неговата сопруга Лили Џеј, што ги натера фановите да шпекулираат дека и двајцата ги изневеруваат нивните тогашни партнери. 

Поранешната сопруга на Итан, со која тој има дете, јавно го критикуваше пејачот, велејќи дека чувствувала дека пејачот „не ги почитува другите жени“. Аријана изгуби 370.000 следбеници на Инстаграм за еден месец.