„ИЗГУБЕНО ДЕТСТВО ВО РЕПЛИКАТА НА ВИЛАТА НА ПЛЕЈБОЈ“: Откриена мрежа од ЛАЖНИ МОДНИ АГЕНЦИИ во кои морничави работи се случуваа на чекор од империјата на Хју Хефнер!

0

Зад затворени врати се крие болна вистина.

Тинејџерки од 16-годишна возраст биле дрогирани, злоупотребувани, силувани и подготвувани за проституција во „мини-вили“ во сопственост на пријателот на Хју Хефнер, кои ги посетувале познати личности, како и поранешниот претседател и гувернер на државата, според „ Инсајдери на Плејбој во интервјуа за „Дејли мејл“.

Изворите рекоа дека девојките, кои не успеале да учествуваат на аудиција за вилата на Плејбој, биле сместени во помали луксузни имоти во Беверли Хилс каде им биле ветени договори за моделирање и успех, како и филмски улоги, додека со нив се „тргувало како говеда“ меѓу богати и моќни мажи.

Џенифер Сагинор пораснала во близина на гламурозната вила на Плејбој и во ексклузивно интервју за „Дејли мејл“ раскажала се што видела и доживеала на крајот на стариот и почетокот на новиот милениум. Таа ги опиша развратните забави во некои од „мини дворците“ со млади жени кои биле принудени да земаат тешки дроги пред да имаат секс со повеќе мажи. Џенифер (51) тврди дека жените биле „макроа“ од сопствениците на замокот, кои добивале готовина, услуги и влијание од клиенти, вклучувајќи познати личности и високи политичари.

Таа рече дека девојките често биле уценувани и заканувани дека ќе им кажат на нивните семејства дека станале проститутки и дека се ставени на црната листа од светот на моделите доколку се обидат да одбијат интимни односи. „Поголемиот дел од животот го поминав во вилата на Плејбој. Татко ми беше најдобар пријател на Хефнер повеќе од 40 години и негов редовен лекар.

Мажите од потесното опкружување на Хеф водеа лажни агенции за модели и измамуваа млади девојки кои сонуваа да станат богати и познати“, ја започна исповедта на Џенифер Сагинор. Таа објасни дека најблиските луѓе сакале да го имитираат замокот на Хефнер, па направиле мини реплики во кои ги заведуваа девојките, на почетокот Хефнер се оградувал од сè, не сакајќи да има врска со она што се случува во мини дворците.

– Овие луѓе беа многу богати и влијателни во светот на забавата, политиката и спортот. Младите девојки кои живееја во замоците не сфатија дека ги подготвуваат да станат деловни придружнички од висока класа“, рече таа. Сагинор се обиде да проговори за наводниот синџир на проституција во нејзините мемоари во 2005 година, но адвокатот на нејзиниот издавач ги отстрани повеќе од 200 страници од книгата бидејќи се плашеле од реакцијата и потенцијалните постапки на Хефнер.

Избришаните страници од ракописот на нејзината книга, The Playground: A Lost Childhood in the Playboy Mansion, детално ги прикажуваат грозоморните инциденти, вклучувајќи ја и самата 16-годишна Џенифер која налетала на девојка во замок која била целосно гола, помодрена и крвава од тепање . Таа објаснила дека сопственикот на вилата побарал од обезбедувањето да ја завитка девојката во ќебе и да ја однесе во собата додека не дојде брзата помош, но дека таа набрзо починала. Слушајќи на вратата, Сагинор слушнал како еден од мажите вели: „Доцна е. Таа е мртва“. Кога таткото на убиеното девојче се појавил неколку недели подоцна во потрага по својата исчезната ќерка, Џенифер вели дека го излажала несреќниот татко, велејќи му дека не го познава девојчето, плашејќи се дека ќе заврши на ист начин. „Човекот ја спушти главата, ми се заблагодарува и се врати во синиот автомобил“, се сеќава таа. “

“Не многу луѓе го знаат ова за мене, но јас сум визуелен тип. Повеќе сакам да гледам”, ѝ рекол еднаш покојниот Хефнер. Џош Бехар, уредник во HarperCollins, рече дека бил вознемирен и шокиран кога го прочитал нејзиниот ракопис, но дека бил возбуден што ќе помогне да се откријат сите неправилности зад брендот Playboy во 2005 година.

Сепак, тој нагласи дека богатството и влијанието на Хефнер ги исплашиле адвокатите на издавачката куќа, кои отфрлија многу од лудните обвинувања бидејќи никој освен авторката Џенифер не сакаше да сведочи. „Другите луѓе не сакаа да зборуваат за тоа. Бев многу лут“, рече уредникот, додавајќи дека публицитетот околу промоцијата на книгата мистериозно пресушил откако Хефнер добил однапред копија од ракописот. Џенифер откри дека меѓу сопствениците на замокот бил и покојниот финансиер Бернард Корнфелд, и дека забавите често ги организирал агентот за таленти на ICM, Џек Гиларди, кој пред неговата смрт ги претставувал холивудските великани, вклучувајќи ги Чарлтон Хестон, Берт Рејнолдс, Силвестер Сталоне и Џери Луиза.

„Татко ми и Хефнер беа љубовници“ Џенифер откри и дека нејзиниот татко и Хефнер не само што биле блиски пријатели, туку и љубовници.

„Татко ми и Хеф беа многу блиски пријатели многу, многу децении“, рече таа. “Она што го сфатив со текот на времето е дека нивната врска е многу повеќе од пријателство. Имаа физичка врска. Оргиите им послужија како можност некако да ја искусат својата отворена сексуалност. Со текот на годините, татко ми целосно се откажа од семејниот живот . Не познавам многу мажи кои во основа би се откажале од сопствениот живот, а потоа би се преселиле во куќа на друг маж“, рече таа и додаде дека е убедена дека Хефнер е љубовта на животот на нејзиниот татко. Хефнер отворено зборуваше на ТВ емисии во 1980-тите за уживање во интимни искуства со мажи, иако тврдеше дека само експериментирал. Сепак, во приказната за цензурираната авторка Џенифер Сагинор, пак, беа изнесени многу посериозни обвинувања во врска со многубројните сведоштва за силување, малтретирање и насилно дрогирање на девојки кои често со глава плаќаа за нивното пристигнување во замокот на Хефнер. Таа треба да се појави во документарно шоу кое ќе ги опфати сите злосторства извршени врз девојчиња, употреба на дрога, трговија со луѓе, како и принуда. Првата епизода од споменатата документарна емисија „Тајните на Плејбој“ излезе во понеделник.