ИМА 28 ГОДИНИ – Потрошила повеќе од 40 илјади долари за да изгледа како Ким Кардашијан

Ештен Џи потрошила повеќе од 40 илјади долари за да личи на Ким Кардашијан.

Таа тврди дека нејзината цел во животот е луѓето да ја сакаат како што ја сакаат Ким Кардашијан. Верувајте дека може да заработи многу пари преправајќи се дека е нејзина двојничка.

Ги оперирала градите, носот, задникот и редовно оди на третмани за инјектирање ботокс, филери и слично. Таа вели дека каскадерот на Клинт Иствуд ја поттикнал да го прави тоа, особено за финансиска добивка.

„Луѓето ме споредуваат со неа секој ден. Ако ги погледнете фотографиите од нас кога бевме бебиња или тинејџери, ќе забележите многу сличности. Нашите родители се со слична етничка припадност, што може да ја објасни нашата сличност“, рече таа.

Таа претходно работела како фитнес инструкторка. И покрај тоа што редовно оди „под нож“, таа тврди дека никогаш не ја намалила половината и дека тоа е „100 отсто природно“. Јаде зеленчук, овошје и риба, а избегнува секаков вид на месо, слатки, јаглени хидрати и алкохол. Таа има речиси половина милион следбеници на Инстаграм.

“Мојата цел е да имам уште повеќе фанови за се што објавувам да биде хит. Не се работи само за објавување слики и собирање лајкови и коментари. Мора да создадете деловна империја и да ја искористите вашата имагинација за да ги остварите вашите соништа”, таа кажа.