Ирина Шајк му се ,,пушти” на тазе разведениот фудбалер па доби ,,корпа”: Една од најубавите жени остана сама, а еве која е причината (фото)

Руската манекенка Ирина Шајк доби ,,корпа” од големата ѕвезда на американскиот фудбал Том Брејди. Колку и да е тешко да се поверува, Шајк го насочи погледот кон Брејди, но Брејди не гледаше кон неа.

Тие двајца беа гости на луксузната венчавка на милијардерот Џо Нахмад, кој е трговец со уметнички дела и наследник на богато еврејско семејство и модел Медисон Хедрик. Свадбата се одржа на Сардинија, а меѓу многуте познати личности кои пристигнаа, на Ирина и’ се допадна Том.

„Таа го следеше цел викенд. Таа му ,,се пушташе“, откри близок извор за Page Six.

Да потсетиме, Брејди неодамна се разведе од манекенката Жизел Бундхен, а за медиумите потврди дека по 13 години брак нема интерес да излегува со други жени по разводот.

Ирина моментално исто така е слободна жена, а се шпекулира дека се забавува со актерот Леонардо ди Каприо, но овие приказни, се чини, не држат вода. Со актерот Бредли Купер, Ирина ја има ќерката Леа Де Сеина, а двајцата раскинаа во 2019 година.