И ОВА СЕ СЛУЧУВА НА ФУДБАЛСКИТЕ НАТПРЕВАРИ! Судијата се обидел да побегне, фудбалерот падна над него (ВИДЕО)

Невообичаена ситуација е забележана на фудбалски натпревар кога фудбалер го соборил судијата на подот.

Видеото кое беше создадено пред неколку сезони на натпревар во пониска лига во Англија, повторно е актуелно, заврши на популарната страница која има над четири милиони следбеници на социјалната мрежа „Х“.

Фудбалерите на два тима трчаа кон топката, едниот се лизна, а другиот мораше да го прескокне ривалот во полн спринт.

Тоа се случи во близина на помошниот судија кој неуспешно се обиде да се оддалечи од линијата на допир и да избегне каков било контакт но играчот налета на него, го собори и падна со него. Се изгледаше опасно, но за среќа и фудбалерот и судијата брзо станаа.