Каква ќерка има Верица! Марија Шерифовиќ ѝ купи стан на мајка си, ,,спука” пола милион € за дом во најелитниот дел на Белград, а и на ова ѝ текна

0

Марија Шерифовиќ купи уште еден луксузен стан во елитната белградска населба ,,Запад 65″, а овојпат како подарок на нејзината мајка Верица! Пејачката прво ја израдувала мајка си со клучевите од станот во истата зграда, а потоа ја однела на одмор во Дубаи каде уживале во најдобрите хотели.

– Марија по серијата концерти добро заработи и од каналот Јутјуб. Таа снима видеа речиси две години, има милиони прегледи и добро заработува од тоа. Прво ѝ помогна на мајка си за слаткарницата во Крагуевац, финансираше дел од средствата за Верица да си го прошири бизнисот, а сега ја израдува за сите пари. Пред да замине за Дубаи ѝ го предала клучот од станот што тајно го купувала – вели изворот и открива како Верица дознала за подарокот.

– Кога Верица дошла да ја види ќерка си во Белград, заедно влегле во зградата. Марија отишла да ја отклучи вратата, Верица а Верица мислела дека го погрешила станот но Марија го отворила. Потоа ѝ кажала дека е подарок, па ја прегрнала и ѝ ги дала клучевите. На Верица ѝ било незгодно бидејќи знае колку чинат становите во тој крај, но на крајот се испадна како што треба. Она што е особено интересно и на што Марија внимавала е мајка ѝ да биде блиску до неа, бидејќи ѝ земала стан кој се наоѓа еден кат над нејзиниот.

Инаку, Шерифовиќ потрошила околу половина милион евра за купување и комплетно уредување на станот, но од почетокот не штедела бидејќи сите знаат колку се блиски со мајка и:

– По предавањето на подарокот, Марија на Верица ѝ ја покажа резервацијата за Дубаи. Таму уживаа, трошеа пари и посетуваа трговски центри. Марија ѝ рекла на мајка си дека не штеди ниту еден денар, а секој детал од патувањето го снимила за својот канал на Јутјуб.

За заедничкиот одмор се огласи и Марија:

– Во Дубаи си поминавме одлично, само што мама беше шокирана кога ги гледаше цените на месото. И’ реков да не се грижи, дека сме на одмор и да земе што сака, но таа не ме послуша. Важно е дека купила садови за кујна, кои никогаш на никого не му биле потребни на одмор, но што да правам. На никаков начин не можев да ја спречам – изјави пејачката.