КАРЛЕУША ОБЈАВИ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ТЕКСТ: Се плаши дека АНА НИКОЛИЌ НАСКОРО НЕМА ДА БИДЕ ЖИВА, спомна и ДРОГА

0

Го пишувам ова затоа што, човечки и искрено, се плашам од најлошото за неа. Ако продолжи вака, можеби нема да го доживее концертот што го најавува… Момци, нема кој да и помогне на оваа несреќна жена?

Жестоката тепачка помеѓу Ана Николиќ и Јелена Карлеуша беснее на социјалните мрежи, а откако „чоколадата“ ја објави тужбата, поп дивата се огласи и со својата изјава предизвика бурни реакции. По најавата на Ана дека ќе ја тужи, Карлеуша напиша дека Николиќ можеби нема да доживее да го одржи концертот во „Арената“ што го закажа за 7 октомври годинава.

Освен Ана, Јелена ги спомена и нејзините пријатели, пишувајќи дека многу пријатели на пејачката се во пеколот на наркотиците:

За жал, деновиве сите сме сведоци на тажното однесување на некогаш прекрасната личност и поранешна ѕвезда Ана Николиќ. Нејзиното опкружување, пријателите и новинарите на кои дава интервјуа се главно во пеколот на наркотиците и на најлош можен начин влијаат на „отсечената личност“ на Ана. Тоа е патот без враќање. Ова не го пишувам поради секојдневни јавни навреди на моја сметка од нејзина страна, навикнат сум на тоа. Од сожалување не реагирам.

Го пишувам ова затоа што, човечки и искрено, се плашам од најлошото за неа. Ако продолжи вака, можеби нема да го доживее концертот што го најавува… Луѓе, нема ли некој што ќе и помогне на оваа несреќна жена?- напиша Јелена, на која Ана претходно и испрати порака во која најави тужба и ја нарече неквалификувана пејачка.

– Милица се консултира со Ј.К., која за мене не е „ве-ка-ве“, туку „НКВ“ – неквалификуван забавувач, а најмалку уметник. Павловиќ не е ни тоа, но што ќе правиш? – истакна Ана, а потоа продолжи:

– Жал ми е за Милица. Таа го сфаќа ова премногу сериозно. Таа се бори, таа е исто како нејзиниот ментор „ве-ка-ве“ шоу работник. Веќе немам никакво мислење – напиша Николиќ за Милица Павловиќ и Карлеуша и продолжи:

-ЈК прво треба да им се извини на своите ќерки. А потоа нека си се извини. Ќе се сретне со мене на суд, бидејќи ќе треба да ги докаже обвинувањата што ги изнела. Наскоро ќе видиме кој користи психоактивни супстанци. Ќе ја бркам до Стразбур, бидејќи тоа е лага и мојата животна траума предизвика распад на моето семејство. Беше срамота – напиша претходно Ана.