Кајли Џенер доминира со црн фустан – елегантно и заводливо (фото)

Кајли Џенер се појави на наградите за иноватори на Wall Street Journal во 2023 година во Музејот на модерна уметност во Њујорк.

Нејзиниот стајлинг ги остави без здив сите присутни. Таа носеше долг фустан со блескав корсет кој ја истакна нејзината совршена фигура и истовремено ја истакна нејзината тесна половина. Црните сандали го комплетираа изгледот, додавајќи допир на елеганција, додека брановидна, пуштена коса и интересни обетки ставија печат на целокупниот стајлинг.

Кајли Џенер ја однесе главната награда во категоријата „Бренд“ за нејзиниот нов моден бренд „Каи“.

Мејзиното појавување на доделувањето на наградите сигурно ќе остане запаметено како беспрекорно, елегантно и привлечно, а Кајли уште еднаш го потврди статусот на модна икона и успешен претприемач.