Кејт Мидлтон ја засени Камила: го украде сето внимание на истото место каде се случи незаборавната сцена на Хари и Меган

0

Кејт Мидлтон се појави на службата за Денот на Комонвелтот во Вестминстерската опатија и изгледаше блескаво.

Беше одбележан првиот Ден на Комонвелтот на кралот Чарлс како монарх .

Тоа е прослава на сојузот на народите, а членовите на кралското семејство традиционално присуствуваат на службата во Вестминстерската опатија.

Кејт Мидлтон

Кралското семејство беше во полна сила. Кралот Чарлс беше придружуван од кралицата Консорт Камила, принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, принцезата Ана, принцот Едвард и Софи, војвотката од Единбург.

Убавата принцеза од Велс, Кејт Мидлтон, за таа прилика носеше обетки од сафир со два црни камења кои претходно беа во сопственост на принцезата Дијана. Таа веќе ги носеше истите овие обетки за време на нејзината посета на Бостон на крајот на минатата година.

Се чини дека Кејт го носи брошот со три пердуви на кралицата Александра, познат и како брош со пердуви од принцот од Велс. Кејт ја држеше шапката со едната рака додека одеше покрај нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, додека ветрот се закануваше дека ќе и ја однесе од глава.

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам беа совршен моден натпревар бидејќи и двајцата избраа темно сина за тој ден. Познатиот дизајнер Ердем дизајнираше јакна и здолниште за принцезата од Велс.

Камила Паркер Боулс

Во последно време таа се одлучува за едноставни монохроматски комбинации, па овој топ и здолниште со бели детали се мала промена во нејзиниот стајлинг што сите ја забележаа.

Последниот ангажман на Меган Маркл и принцот Хари како работни членови на кралското семејство беше проследен со контроверзии – со извештаи за тензии зад сцената.

Некогаш поздравени како ѕвезди на Комонвелтот, војводата и војвотката од Сасекс се очекуваше да завршат голема работа со 54 нации.

Тоа беше прва јавна средба лице в лице на Хари и Меган со членовите на кралското семејство откако го објавија „Мексит“.

Се вели дека Сасексите биле вознемирени и емотивни откако дознале дека не можат да бидат дел од поворката на кралицата на почетокот на богослужбата, наместо да бидат однесени на нивните места со други гости.

Но, во обид да избегнат дополнителна драма, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон направија промена во последен момент за да се обидат да ја намалат тензијата, објави Дејли Мејл.

Меган Маркл, принцот Хари

Двојката се понуди да им се придружи на Меган и Хари во прескокнувањето на поворката, што значи дека сите чекаа на своите места да започне службата.

Одлуката е донесена само на самиот ден, по пишувањето на редоследот на услугите – што значи дека тие не се однесувале според правилата

Сепак, нивниот гест наводно не успеал, а средбата била малку незгодна бидејќи и двата парови седнале на своите места.

Сасексите пристигнаа први и седнаа во вториот ред, а не станаа да ги поздрават принцот и принцезата од Велс кога пристигнаа набргу потоа.

Меган и Кејт минатата година се поздравија со бакнеж на секој образ, но изгледаа порезервирани и разменија само неколку зборови додека го чекаа доаѓањето на Чарлс.

Во серијата на Нетфликс „Хари и Меган“, Хари призна дека бил загрижен кога за прв пат запознал дел од неговото семејство.

принцот Вилијам принцот Хари Меган Маркл Кејт Мидлтон британско кралско семејство АП 09/03/2020

„Прво го видовме остатокот од семејството во Вестминстерската опатија“, објасни Хари.

„Бевме нервозни гледајќи го семејството затоа што сите ТВ камери и сите што гледаат дома и сите гледаат во публиката. Тоа е како да живеете низ сапуница каде што сите ве гледаат како забава.

„Се чувствував многу оддалечено од остатокот од моето семејство, што беше интересно бидејќи многу од тоа како тие работат е поврзано со тоа како изгледа, а не како се чувствува. И изгледаше ладно. Но, исто така беше ладно“.