Ким Кардашијан добила 250.000 долари во кеса за отпадоци од бегалец малезиски бизнисмен

Леонардо ди Каприо и Ким Кардашијан биле испрашувани од агенти на ФБИ како дел од истрагата на федералните служби за бегалецот малезиски финансиер Џо Лоу, откриваат новообјавените документи.

Според новиот извештај на Bloomberg Businessweek, претходно необјавените документи откриваат дека ФБИ разговарале со ѕвездите додека тие барале информации во нивниот случај против Лоу, мистериозниот магнат во центарот на злогласниот скандал со проневера на фондови.

Според извештаите на медиумите, Кардашијан му кажала на ФБИ во 2019 година дека еднаш била во Лас Вегас со група, вклучувајќи го Лоу и двајца „Волци од Волстрит“, во приватна соба по пет часот наутро.

Но, кога магнатот Скимс, кој сега има 42 години, решил да замине, еден пријател ѝ рекол да остане бидејќи „слушнал приказни за Лу да им дава на луѓето дава вреќи со жетони на крајот на ноќта“.

„Кардашијан остана и заврши голема победа“, се вели во документите на ФБИ.

Но, кога се обидела да ги „врати сите нејзини жетони на Лоу“, кого првпат го запознала во 2009 година, тој ѝ рекол дека се нејзини и да ги задржи.

Кога Кардашијан отишла на шалтерот во казиното за да ги заработи своите жетони, според извештајот на ФБИ, таа дознала дека освоила 350.000 долари и последователно и била дадена „торба за ѓубре полна со банкноти од сто долари“ во вредност од 250.000 долари.

Во извештајот на ФБИ се вели дека Кардашијан подоцна ставила вреќа за отпадоци полна со готовина во нејзината рачна торба и се качила на летот на Southwest Airlines назад за Лос Анџелес.

Таа, наводно, добила уште 100.000 долари – во друга кеса за отпадоци – за време на следното патување на забава со Лоу во Лас Вегас.

Во документите на ФБИ пишува и дека Кардашијан добила 305.000 долари од Лоу како свадбен подарок кога се омажила за Крис Хамфрис во 2011 година и со парите купила бело Ферари.