КОМЕДИЈА – Голот беше целосно ПРАЗЕН, а не успеа да ја затресе мрежата од 2 МЕТРА! ПРОМАШУВАЊЕ КОЕ ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ! (ВИДЕО)

Видеото од нереалниот неуспех на фудбалерот Лехија од Гдањск ги насмеа фудбалските фанови ширум светот.

Во полскиот шампионат Лехија доживеа пораз од Корона (0:1), иако во самиот финиш на натпреварот имаше неверојатна можност да дојде до бод на овој меч.

Имено, во 92. минута од натпреварот, по лошата реакција на одбраната, топката стигна до осамен играч на Лехија кој од само два метри не успеа да го затресе целосно празниот гол. Налепа не успеа добро да ја фати топката, наместо да упати удар во голот, ја закачи топката со пета и таа тргна во спротивен правец.

Неговата урнебесна грешка брзо стана вирален хит.