КОНЕЧНО ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА ЗА ТАЈНАТА ВРСКА НА БРЕД ПИТ СО ПОЗНАТА АКТЕРКА: Излегувал ноќе да оди кај неа, а еве како започнало

0

Бред Пит (59) во текот на целиот живот бил во романтични врски со едни од најубавите жени на светот. Од 2000 до 2005 година беше во брак со ѕвездата од серијата „Пријатели“, Џенифер Анистон , а од 2014 до 2019 година беше во брак со актерката Анџелина Џоли, со која има шест деца. Покрај тоа, тој беше свршен со актерката Гвинет Палтроу и имаше романтични врски со други ѕвезди.

Актерот наводно имал поинтимна врска и со колешката Џина Дејвис (67) откако заедно го снимале култниот филм „Телма и Луиз“ од 1991 година. Гина ја играше главната улога на Телма Дикинсон, додека Бред го играше скитникот Џеј-Ди.

Одгледувана јама

Иако се шпекулираше за нивната романса откако се појавија заедно во филмот, никој од актерите не го потврди тоа.

Актерот Џејсон Пристли (53) во своите мемоари напишал дека му бил цимер и пријател на Бред. Актерот снимил како Бред се прикрадувал да ја посети својата тајна девојка Џина, како што пренесува Холивуд Репортер.

Пит даде изјава за магазинот „W“ претходно оваа година за интимната сцена со Џина од филмот „Телма и Луиз“.

„Џина беше толку слатка, љубезна и нежна. Мислам дека таа љубовна сцена се снимаше два дена. Таа се грижеше за мене“, изјави актерот.

Џина била задевана затоа што признала дека била воодушевена од Пит кога го запознала на снимањето. Таа беше на аудиција за сцената со уште неколку актери, а Бред ја доби улогата на Џеј-Ди.

Бред Пит, Џина Дејвис

„И двајцата беа многу убави. Имаа кафена коса и беа многу талентирани. Не ми беше грижа кој ќе ја добие улогата“, изјавила Џина во шоуто „Греам Нортон“ минатата година, пренесува Мирор.

„Потоа дојде четвртиот актер и тоа беше Бред Пит. Беше толку харизматичен и толку неверојатно талентиран што му ја уништив аудицијата“, раскажува Џина.

Актерката била толку шармирана од Бреда што го заборавила својот текст. На прашањето што мисли за актерите од аудицијата, таа го фаворизираше „плавиот дечко“, односно Бред.