Контроверзниот милионер поради својот изглед ја доби титулата за најсекси дедо, а шармираше 27 години помлада убавица од која не може да се одвои!

0

Џанлука Ваки и Шерон Фонсека беа фотографирани на романтична вечера.

Италијанскиот претприемач, инфлуенсер и диџеј Џанлука Ваки е снимен по долго време во јавноста , и тоа во вечерно излегување со неговата младешка партнерка  Шерон Фонсека .

55-годишниот Џанлука го привлече вниманието  на папараците во светло розев костум со бела кошула, додека 28-годишната Шерон комбинираше кожени панталони, јакна и тренди чизми. Тие беа фотографирани по пристигнувањето во еден од популарните ресторани во Мајами, а расположени и насмеани ги поздравија фотографите.

Контроверзниот италијански милионер со години е во центарот на вниманието поради своето ексцентрично однесување, раскошниот начин на живот и љубовта кон убавиците, но сепак најголемо внимание привлече поради љубовната врска со 27 години помладата Шерон, со која доби ќерка. , Синиот Ерузалим, во 2020 година.

Во едно од интервјуата за магазинот Hello! Џанлука изјавил дека би сакал неговата ќерка да расте во традиционално семејно опкружување, а Шерон додала дека едвај чека да го прошират семејството, што всушност ги замолчило злите јазици кои се згрозени од нивната врска и разликата во годините.

“Иако се чувствувам како веќе да сум во брак со Шерон, би сакала ќерка ми да порасне во традиционално семејство. И да, прво би се омажила за Шерон. Сакам да кажам дека еден ден ќе се појавам пред ја со прстен и прашај ја дали сака веднаш да се омажи за мене.Од друга страна, би сакала Блу да биде малку постара за да се сеќава на свадбата на нејзините родители“, изјави тогаш познатата Италијанка.

Брачен пар кој планира да живее на релација Италија-Мајами наскоро би можел да работи на потомство бидејќи младата Шерон сака второ дете што е можно поскоро.

„Да, затоа што го живеам мојот сон. Уживам во секоја секунда за да можам да го направам тоа одново илјада пати“, признала таа.

Шерон и Џанлука се запознале пред пет години за време на снимањето на спот, а милионерката признала дека Шерон на прв поглед го маѓепсала со својот неверојатен сексапил.

Во неколку наврати рече дека 28-годишната разлика во години воопшто не им пречи и дека има енергија на 15-годишник.

„На Шерон воопшто не и пречи разликата во години. Иако ја имам оваа сива брада, ја имам и енергијата на 15-годишно момче“, изјави тој во едно од претходните интервјуа за магазинот Hello!.