Кумановци глумат ,,Брзи и бесни” – 126 возачи се казнети за брзо возење

– На територија на Куманово денеска се санкционирани 126 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина. 

Акциската контрола е спроведена во периодот од 11 до 16 часот, а од Министерството за внатрешни работи информираа дека против сите прекршители ќе бидат поднесени соодветни пријави.