ЛЕБ, ШПАГЕТИ, МЕД – Моника Белучи и во својата 6-та деценија сè уште има витка ЛИНИЈА, не оди во теретана, а ВАКА се храни

Еве што јаде една од најубавите жени во текот на денот.

Моника Белучи важи за една од најубавите жени во светот која стана симбол на сексипилноста. Убавата Италијанка е во 6-та деценија, а и покрај тоа редовно краси разни едиторијали на светските списанија. Многу дами се прашуваат што им должат на толку занесно тело и што јадат.

Актерката често истакнува дека не е љубител на теретана и вежбање, а сака и да „јаде добро“. Сепак, често прави исекотини, а има и посебен режим на исхрана кој периодично го практикува.

Исхраната на Моника Белучи е оптимална бидејќи содржи доволна количина на овошје и зеленчук, богати со витамини, микроелементи и растителни влакна. Бидејќи користи мед, не чувствува често потреба од слатки. Сите јадења се подготвуваат многу едноставно, што е совршено за секој кој има малку слободно време.

Прв ден

Појадок: 150 мл природен и незасладен јогурт со парчиња јаболко

Ручек: 200 грама варено говедско месо, 200 грама салата со 1 лажичка маслиново масло, парче пченкарен леб

Вечера: чинија свежи јагоди, 150 грама ориз со една лажичка маслиново масло и 50 грама рендано сирење, 150 грама салата, овошје

Уште еден ден

Појадок: шолја кафе без шеќер, тост и лажица бобинки или џем од овошје

Ручек: омлет од 3 јајца, 2 мали варени тиквички, парче интегрален леб

Вечера: 150 варено посно месо, салата

Трет ден

Појадок: шолја зелен чај (со лимон), тост со мед, грејпфрут

Ручек: 200 грама варени или печени компири со магдонос или копар, 100 грама сирење со малку маснотии

Вечера: 170 грама шпагети со маслиново масло

Четвртиот ден

Појадок: незасладен јогурт со малку маснотии со 2 лажички мед, 40 гр сирење

Ручек: 100 грама ориз, 100 грама варени тиквички, 100 грама варено говедско месо

Вечера: сад со кое било овошје, 200 грама варена посна риба, салата со маслиново масло, парче леб, овошје

Петтиот ден

Појадок: чаша свежо исцеден сок, две солени крекери

Ручек: 100 грама шпагети, зелена салата со маслиново масло, портокал или грозје

Вечера: 250 грама салата од зеленчук, со малку грав, овошје

Конечно, само треба да повторите некој од претходните денови во преостанатите денови од менито