Легендарната Џоан Колинс (90) ја откри тајната на својата неверојатна фигура: „Не држете диета“

0

 Вежбав со физиотерапевт, што топло им го препорачувам на постарите мажи и жени кои сакаат да останат во форма. Обично го правам тоа по половина час дневно и сфаќам дека ми дава енергија, изјави Колинс, која наскоро снима нов филм.

Британската актерка Џоан Колинс , на гледачите најпозната како Алексис од серијата „ Династија“, неодамна го прослави својот 90-ти роденден, а откако на социјалните мрежи се пофали со својата беспрекорна фигура во костим за капење покрај базен, ја откри тајната на својата витка линија на Мојот неделен магазин. 

 Вежбав со физиотерапевт, што топло им го препорачувам на постарите мажи и жени кои сакаат да останат во форма. Обично го правам тоа по половина час дневно и сфаќам дека ми дава енергија, рече таа, а потоа даде совет за слабеење. 

 Не одете на диета, само јадете помалку. Ако треба да изгубите неколку килограми за да се вклопите во нешто, јадете варени јајца и брокула три дена. Ако мора да грицкате, јадете повеќе брокула. Вежбајте, морате, колку што можете, рече Колинс  .

Неуморната актерка наскоро ќе ја објави својата 19-та книга „Behind The Shoulder Pads: Tales I Tell My Friends“, а наскоро ќе започне со снимање на нов филм во кој ја игра војвотката од Виндзор, Волис Симпсон .

Џоан откри дека филмот ќе ги следи подоцнежните години на војвотката по смртта на нејзиниот сопруг, поранешниот крал Едвард Осми, кој стана војвода од Виндзор по неговата абдикација.

 – Со нетрпение очекувам да снимам нов филм за последните денови на Волис, војвотката од Виндзор. Се чини дека тоа би можело да започне веднаш штом ќе завршам со промоцијата на книгата, изјави актерката чија последна книга беа „Моите неапологетични дневници“ , мемоари во кои откри сочни детали од нејзиниот приватен живот, но и многу тајни од бизнисот и социјалниот крем на Холивуд.

Таа во своите мемоари отворено ги опишала вечерите на кои присуствувала со нејзините познати пријатели, а открила што точно слушнала на масата. Пишува остро и не крие ништо, а нема сомнеж дека многумина кои ќе го прочитаат ова дело најверојатно ќе се навредат, а ако не и самите, тогаш сигурно оние кои ќе објават на социјалните мрежи откако ќе ја прочитаат книгата. Џоан е свесна дека ќе биде мета на критичарите поради нејзината отвореност.

– Воопшто не сакам да се занимавам со тие морони. Луѓето повеќе не можат да го кажат своето мислење поради културата на откажување. Копање твитови стари 15 години за нешто што некој кажал кога имал 14 години… Мислам дека е болно. Не можете веќе ништо да кажете, веќе немам поим што дури е дозволено – рече таа.

Колинс нема проблем да ги коментира дури и своите пријателки во негативен контекст , па во клип од книгата што го испрати до медиумите, се откри дека не сака жени кои не се шминкаат, но и дека не може да се навикне повеќе да не може да носи бисери поради новата мода, огромните гламурозни фустани и високата плетенка коса.