ЛЕПА БРЕНА НА ДИВО ГРАДИ И СЕКАДЕ ДОЛЖИ: А само за еден час пеење на СВАДБА на богат хрватски бизнисмен зела 30.000 евра

0

Лепа Брена последниве недели се најде во епицентарот на скандал бидејќи во јавноста се појави гласина – дека таа и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ незаконски граделе вила на државна парцела .

Убавата Брена, Боба Живојиновиќ

Пејачката не се огласи во таа прилика, но тоа не ја спречи во меѓувреме да пее во соседната земја. Иако е познато дека не се согласува да пее на приватни прослави, како што дознаваме од добро упатен извор близок до пејачката, таа сепак не одолеала на понуда од соседна Хрватска . Претходниот викенд таа пееше на свадбата на ќерката на познатиот словенски бизнисмен М.Р., сопственик на познат хотел во Водице.

Брена на забавата се појавила како специјална гостинка и, како што дознаваме, за еден час пеење заработила дури 30.000 евра . Со оглед на тоа што една песна во просек трае три минути, таа можела да отпее најмногу 20 за еден час, па брачната двојка според таа пресметка платила 1.500 евра за еден број што го испеал.

– Брена пееше до по полноќ. Сите беа воодушевени што ја видоа, особено младенците. Нејзиниот татко М. не штедел пари за фолк легендата, па за еден час искеширал 30.000 евра. Сите во салата ја поздравија со огромен аплауз и сите сакаа да направат барем едно селфи со неа додека таа пееше. Беше одлично време, но беше јасно дека на Брена влијаеше сè што се пишуваше за нејзината дива градба во медиумите . Таа беше облечена во виолетов фустан со интересни детали, а подоцна се појавија и стомачни танчери. Барем сега ќе има пари да ги исплати работниците што им должи и останаа без работа затоа што градилиштето беше затворено од инспекцијата, а од неа веќе извесно време бараат да си го подмири долгот. Според слободна проценка се работи за околу 20.000 евра, затоа што прашање е кога ќе продолжи изградбата и дали воопшто ќе биде или ќе се урне објектот – со насмевка заклучува нашиот извор од местото на настанот.

Лепа Брена, Слободан Боба Живојиновиќ, решение, увид, градежна инспекција, потврда, прекин на работите