Луѓето ги исмејуваат Безос и неговата вереница поради фотографиите заVogue: Зошто изгледаат нереално?

На социјалните мрежи, корисниците ги исмеваат Џеф Безос и Лорен Санчез за нивната неодамнешна фотосесија за магазинот Vogue.

Нововерениот пар неодамна даде заедничко интервју и се фотографираа за Vogue, а фотографиите ќе бидат објавени во декемвриското издание на магазинот за 2023 година. На една од фотографиите може да се види парот како седи заедно во автомобил, а Санчез ги обвиткува рацете околу партнерот. Додека двајцата гледаа кон камерата, Безос позираше во кафена каубојска капа, црна кошула и сини фармерки.

Во меѓувреме, Санчез позираше и сама, а на една од фотографиите се гледа како таа позира пред ранчот на Безос во Западен Тексас. За таа прилика таа носеше фармерки и јакна од Ралф Лорен и тенк топ од Ким Кардашијан Скимс.

На социјалните мрежи фотографиите од парот предизвикаа бројни реакции, а додека едни ги споделуваа кадрите воодушевувајќи се како изгледаат, други тврдеа дека изгледаат премногу нашминкано. Сепак, повеќето од нив имаа коментари за нивните пози.

„Ова, за Џеф Безос и неговата свршеница Лорен Санчез, е најчудната приказна/фото што Vogue некогаш ја направил. И дали мислат дека изгледаат добро?“, гласи еден коментар.

„Ова е генерирана вештачка интелигенција, не можете да ме убедите во спротивното“, „Џеф Безос е овде облечен како 28-годишен Мексиканец во костум и пие во Costco со недела одмор“, „Кога првпат ја видов оваа фотографија на Безос и неговиот стисок, навистина мислев дека вештачката интелигенција уредува. Зошто изгледаат толку…нереално?“, напишаа другите.