МАНИЈАК МАСКИРАН ВО СПАЈДЕРМЕН ВЛЕГОЛ ВО МАРКЕТ СО СВОЈАТА БАНДА – Ја нокаутирале продавачката и ги вознемирувале присутните! (фото/видео)

Маж маскиран како Спајдермен упаднал во продавница во Велика Британија минатата година кога удрил вработена во супермаркет и ја онесвестил.

Насилниот напад на Џош Мекдоналдс ги згрози гледачите откако видеото снимено во Асда беше споделено на интернет. Многумина го осудија овој настан.

Мекдоналд е носител на црн појас во мешани боречки вештини и претходно тренирал на Академијата за боречки вештини Black Dragon во близина на неговиот дом во Нортхемптон.

Во 2016 година се пофали дека е претендент за Светското првенство во кик бокс во Штутгарт, Германија.

Мекдоналд призна дека има вистинска телесна повреда и насилни нарушувања по нападот на Асда во јужен Лондон во јули 2021 година, пишува Mail Online.

Вознемирувачкиот инцидент е документиран од група луѓе кои го снимале и пренесувале во живо целиот настан.

Џорџ О’Бојл (30 г.), кој бил облечен како Али Џи, наводно бил водач и се заканил дека ќе го удри персоналот додека ја водел групата во супермаркетот.

Целата ситуација станала насилна откако неколку членови на персоналот биле претепани со метални прачки, удирани со тупаници, клоци и оставени во крв.

Сите клучни играчи се изјаснија за виновни пред Крунскиот суд во Кингстон на Темза и ќе бидат осудени следниот месец.

О’Бојл, од јужен Лондон, ги призна и насилните нарушувања и нападот.

Робертс, од Нортхемптон, се изјасни за виновен за нападот и јавниот неред што вклучува закани за насилство.

Мекдоналд, О’Бојл и Робертс би можеле да се соочат со пет години затвор, максимална казна, како и насилни нарушувања.

Аматерскиот боксер Рики Мекензи (37 г.), исто така од Нортхемптон, призна дека го прекршил јавниот ред, кој вклучува закани за насилство.

Марк Петигру (38 г.) од западен Лондон, се приклучил на хаосот во Асда и бил вклучен во нападот врз двајца работници.

Тој не бил присутен во судот, но на судијата му било кажано дека признал неуредно однесување со закани за насилство.