МАШКИТЕ СПИСАНИЈА СЕ БОРАТ ЗА ОВАА СРБИНКА: Се слика подобро од Памела Андерсон

0

Лана Ашанин живее и работи на неколку континенти, го воодушеви светот со својата убавина, а во Србија е сосема непозната.

Никој не знае која е таа, а на својот Инстаграм профил гордо тврди дека по потекло е од Србија. Таа е толку убава што и се восхитуваат сите холивудски ѕвезди.

Лана Ашанин живее и работи на неколку континенти, го воодушеви светот со својата убавина, а во Србија е сосема непозната!

Успешната актерка , ТВ лице, модел и една од најубавите Србинки во Америка, Лана Ашанин соработува со познати зверки, а во Србија речиси никој не слушнал за неа.

Оваа манекенка е родена во Франкфурт, има српско потекло, а во светот на модата влезе на 17 години и ја понесе ласкавата титула Мис Црна Гора. Набргу потоа се прошета по модните писти во Шпанија, Италија, Швајцарија, Азија и САД.

Лана е толку згодна што светските магазини галамат по неа, па се најде на насловните страници на списанијата FHM, Maksim, People, Cosmopolitan, пишуваат на сајтот IMBD.com.

Во едно интервју таа изјави колку е горда на своето потекло:

 Моите родители се од Србија. Роден сум во Германија во Франкфурт, каде што се школував. Таткото е управител на градежна компанија во Франкфурт, а мајката трговец. Освен во Франкфурт, извесен период живеев во Азија – во Бангкок, Тајланд и Хонг Конг. Јас сум во Лос Анџелес и Њујорк во последните десет години.

Лана, која вели дека секогаш ја имала поддршката од родителите, била трета на натпреварот за Мис Франкфурт и втора придружничка на изборот за Мис на Германија.

На снимањето со години соработува со светски ѕвезди, но вели дека кога работи не и е грижа кој е со неа бидејќи за неа тоа е само работа.

Од друга страна, признава дека не сака арогантни луѓе кои се полни со себе.

Таа исто така се отвори за тоа како е да се биде Србинка во Њујорк:

-Да се ​​биде Србинка во Њујорк е добро, ова е космополитски град. Видете, можам да живеам каде било во светот, но секогаш ќе бидам Србин и секогаш ќе се борам за мојот народ, кој е во моето срце.

Лана е толку свестрана што во еден момент таа беше активно вклучена во работата на научната фондација Тесла од Филаделфија:

 Драго ми е што со мојата активност можам да придонесам за расветлување на ликот и делата на големиот српски научник Никола Тесла. Мислам дека овде во Америка пошироката јавност сè уште не е доволно свесна за неговата важност за придонесот за целото човештво.

Интересно е и тоа што на прв поглед Лана не е меѓу големите ѕвезди на Инстаграм бидејќи има нешто помалку од 50.000 следбеници. Но, излегува дека нејзиниот профил бил хакиран, а пред тоа имала над милион следбеници на него, пишува onamagazin.com.