Меган Маркл наводно е во паника бидејќи нов документарец открива шокантни детали од нејзиниот прв брак

Меган Маркл, која подоцна стана војвотката од Сасекс преку нејзиниот брак со принцот Хари, имаше малку познато минато кое вклучуваше неуспешен брак со филмскиот продуцент Тревор Енгелсон. Сега, деталите од тоа време се очекува да бидат откриени во нов документарец, оставајќи ја Меган „панична“ – како што рекоа извори.

Меган и Тревор имаа врска која траеше седум години пред да разменуваат завети на живописна церемонија во Јамајка во 2011 година. Сепак, нивниот брак траеше само две години пред да се откажат во 2013 година поради тешкотии со врската на далечина. Меган, која се обидуваше да направи кариера во светот на актерството, поднесе барање за развод, наведувајќи ги неоправданите разлики, пишува Marca .

Она што шокираше многу луѓе е начинот на кој Меган го заврши бракот. Во потег опишан како „брутален“, Меган наводно му ги вратила венчалните и вереничките прстени на Тревор преку препорачана пошта, означувајќи го ненадеен и неочекуван крај на нивната врска.

По разводот, Меган продолжи и на крајот го запозна принцот Хари во 2016 година преку заеднички пријател. Тие се венчаа на голема церемонија во 2018 година, станувајќи еден од најпопуларните парови во светот. Во меѓувреме, Тревор повторно најде љубов со нутриционистката и мултимилионска наследничка Трејси Курланд, со која се ожени во 2019 година.

Сепак, минатото на Меган ја прогонува со претстојниот документарен филм кој ветува дека ќе навлезе во нејзините „празнични денови“ и нејзиниот прв брак. Според еден извор, постојат аспекти од животот на Меган кои таа претпочита да ги држи приватни, особено во однос на нејзиното холивудско минато.

Новинарката и кралски експерт Улрике Груневалд, наводно, го режира документарниот филм, кој ќе биде продуциран за германската мрежа ZDF. Улрике и нејзиниот тим истражуваат во минатото на Меган, вклучувајќи го и нејзиното време во Монтесито, каде што сега живее со принцот Хари и нивните деца.

Како што се наближува документарниот филм, Меган и Хари се оптеретуваат од прашањето какви откритија би можеле да излезат на виделина за нејзиниот минат живот пред да стане член на кралското семејство.