МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ОД 20 ЈАНУАРИ ДО 19 ФЕВРУАРИ: Каква иднина ви носи владеењето на Водолија?

Дознајте што ви предвидува месечниот хороскоп од 20 јануари до 19 февруари 2024 година под власта на Водолија!

Владеењето на Водолијата започнува на 20 јануари и трае до 19 февруари 2024 година и носи изобилство на исцелителна и прочистувачка енергија. Водолија е знак познат по својата необична личност и ексцентричност и е фокусирана на слободата, свежите идеи и иновациите, пренесува Forever Conscious Еве како оваа сезона ќе влијае на сите хороскопски знаци .

Овен

Сезоната на Водолија ќе ви го сврти вниманието кон заедницата и околината. Со кого поминувате најмногу време? Во каква средина постигнувате успех? Можеби ќе треба да се преиспитате со кого се опкружувате – во ред е да кажете „не“ ако треба. Ако сакате да привлечете нови луѓе, започнете нов курс или воведете дополнителна активност.

Бик

Што ви дава чувство за цел ? Сезоната на Водолија е добро време да размислите за ова прашање. Сите сакаме да имаме чувство за цел кога ќе се разбудиме наутро, но нашата цел не мора да биде нешто големо. Размислете за мали начини на кои можете да започнете да внесувате повеќе цел во вашиот живот. Животот е овде и сега; тоа е нашата крајна цел, па проверете дали можете да најдете начини да внесете повеќе радост во вашиот живот во оваа сезона на Водолија!

Близнаци

Водолијата е време да го проширите вашето размислување. Можеби ќе откриете дека треба да ги отфрлите ограничувачките верувања или мисли кои се вкоренети во вашиот секојдневен живот. Фокусирањето на изобилството и благодарноста е секогаш корисно – нашите мисли можат да бидат толку моќни, а сезоната на Водолија е вашата шанса да ги натерате да работат за вас.

Рак

Можеби ќе се чувствувате малку уморно или летаргично како што се приближува сезоната на Водолија. Вие сте чувствителна душа и понекогаш ви треба повеќе време за себе . Сезоната на Водолија е вашата можност да го искористите тоа време за одмор и опоравување. Ова е време да практикувате грижа за себе и нежност.

Лав

Особено силна енергија ќе почувствувате за време на полната месечина во Лав на 25 јануари. Оваа полна месечина е вашата шанса да заблескате; носи светла, смела енергија што ќе ве натера да се чувствувате оптимисти и инспирирани . Ова е прекрасна полна месечина која дава поттик за самодоверба и мотивација за создавање нови и возбудливи цели. Сезоната на Водолија може да ве натера да се фокусирате и на врските во вашиот живот.

Девица

Време е да се организирате – ако сте стереотипна Девица, ова треба да биде една од вашите омилени работи! Ако сакате да започнете нов бизнис или нови проекти во 2024 година , сезоната на Водолија нуди поддршка на енергијата, затоа искористете ја.

Вага

Сезоната на празници заврши, но изгледа за вас само што започна! Вашиот социјален календар најверојатно ќе биде преполн за време на ова владеење на Водолија и изгледа дека имате многу за славење. Забавата и дружењето навистина можат да бидат извор на инспирација за вас, затоа потрудете се да се поврзете со оние што ги сакате .

Шкорпија

Создавањето простор што се чувствува кохезивно и организирано може да направи чуда за вашата продуктивност и целокупното чувство на мир. Можеби е време да се растурите, да ја реорганизирате вашата спална соба или да размислите конечно да се преселите на ново место. Како чувствителна душа, не заборавајте да ја заштитите вашата енергија и да практикувате многу грижа за себе , особено ако имате тенденција да се грижите премногу за другите.

Стрелец

Време е да ги прифатите вашите мисли и чувства – пишувањето дневник е одличен начин да го направите ова! Изгледа дека комуникацијата, поврзувањето и изразувањето на она што навистина го чувствувате ги носат одговорите што ви се потребни во оваа сезона на Водолија. Понекогаш, за да се изразиме подобро, прво мора да разбереме како навистина се чувствуваме. Тогаш станува полесно да се зборува за нештата и да се комуницира со другите.

Јарец

Владеењето на Водолијата е добро време да се фокусирате на вашето чувство за самопочит. Дали барате потврда од надворешни извори? Дали се чувствувате вредни само ако имате одредена работа или ако изгледате на одреден начин? Дозволете вашата вредност да биде поврзана со овие работи никогаш не завршува добро, па наместо тоа фокусирајте се на градење чувство за вредност и самопочит одвнатре.

Водолија

Опкружете се со љубов, радост и возбуда за она што ве очекува во текот на сезоната! Полната месечина во Лав на 25 јануари ќе биде прекрасно време за поминување време со пријателите и семејството. Со Уран, вашата владејачка планета, поставена директно на 27 јануари, сè ќе изгледа толку природно и лесно. Преместувањето на Плутон во вашиот знак значи дека трансформацијата е во тек, но не грижете се, оваа трансформација е бавна и стабилна. Сепак, тоа е работа во тек, затоа очекувајте следното поглавје да вклучува многу пролевање и отпуштање. Секој крај е нов почеток – уживајте!

Риба

Ова ќе биде сезона на чистење и затворање. Ќе треба да ја завршите незавршената работа, да се организирате и да направите простор за новото поглавје што доаѓа. Можеби некои работи се премногу тешки за да ги преземете на вашето следно патување. Полната месечина во Лав на 25-ти јануари и младата месечина во Водолија на 9-ти февруари ќе бидат добро време да се направи преглед на она што треба да помине и што останува.