„Мислевме дека ќе доживее срцев удар“: Ниту лошите воени резултати не го вознемирија толку многу. Поради љубовницата тој ги загуби нервите, пцуеше и викаше (ФОТО)

Рускиот претседател Владимир Путин, е бесен и лут повеќе од кога било поради протекувањето информации дека тој и неговата љубовница, гимнастичарката Алина Кабаева, живеат како цар и царица со своите деца во луксузна вила.

Тој пцуеше и викаше, обвинувајќи ја својата служба за безбедност ФСБ и пријателите на Кабаева за протекување информации, кои тврдеа дека тој и гимнастичарот делеле таен живот во шумската палата во Валдаи.

„Раководството на ФСБ беше виновно што не чуваше тајна што беше посериозна од државната“, се тврди во извештајот.

„Путин беше бесен. Ова беше слично како да добил срцев или мозочен удар“, опишуваат сведоци.

По објавувањето на информациите, Путин се скарал со Кабаева, тврдејќи дека нејзините пријатели зборуваат за сè што знаат и не знаат и шират дезинформации.

Кабаева е 39-годишна ѕвезда во ритмичка гимнастика, освојувач на златен олимписки медал, која подоцна стана парламентарец про-Путин, а сега е на чело на голема медиумска група која го поддржува Кремљ, пишува Дејли мејл.

Двојката никогаш не ја признала врската а се претпоставува дека имаат најмалку две деца.