Моника Белучи и Тим Бартон споделуваат страстен бакнеж во јавност за прв пат откако беше откриена нивната врска

0

талијанската актерка Моника Белучи и филмскиот продуцент Тим ​​Бартон споделија страстен бакнеж откако беше откриено дека тајно се забавуваат четири месеци.

Двојката беше видена како се држат еден до друг додека се шетаа на романтичен начин на Денот на вљубените.

Тим (64) и Моника (58) се надополнуваа дури и со соодветни комбинации.

обро познатата убавица изгледот го комплетираше со пар високи потпетици и црна чанта.

Тие првпат се запознале пред 16 години, но се вели дека почнале да излегуваат откако биле забележани на филмскиот фестивал Лумиер во Лион во октомври минатата година.

Моника е сингл со години, откако се раздели со уметникот Николас Лефевр во 2019 година.

Претходно, таа беше во брак со Винсент Касел од 1997 до 2013 година.

Поранешната манекенка го запозна Касел во 1996 година на снимањето на филмот „l’Appartement“ на Жил Мимуни. Тие имаат две ќерки, Дева, која е родена во 2004 година и Леони, која е родена во 2010 година.

Тим, пак, веќе подолго време се коментира за врската со актерката од „Круната“, Хелена Бонам Картер.

Треба да се напомене дека тие се разделиле во 2014 година.