„Морам да те победам за да те…“ Јокиќ го прегази Далас, па го пецна Дончиќ – се пошегуваа на српски, а ТВ камерите снимија сè! (видео)

Во првиот натпревар од НБА, кошаркарите на Денвер синоќа го победија Далас со резултат 125:114 , а српскиот кошаркар Никола Јокиќ ги предводеше Нагетс до оваа победа .

Иако Лука Дончиќ одигра маестрална партија, тоа не беше доволно да му застане на патот на српскиот кошаркар кој по којзнае кој пат го одведе својот тим до победа.

По натпреварот следуваше топол поздрав од Јокиќ и Дончиќ , а во таа прилика момчето од Сомбор се пошегува на сметка на словенечкиот ас.

– Морам да те побеедам за да се шегувам со тебе, до следниот пат – рекол насмеаниот Јокиќ.