Морничаво насилство во Србија: Ја претепал и давел сопругата, а потоа ја нападнал полицијата

0

За семејно насилство и напад врз полицаец е уапсен мажот Д.Н.(42) од Обреновац, пишува Телеграф.

Според нив, на физичкиот напад врз сопругата му претходела вербална расправија, но таа ескалирала така што сопругата С.Н.(35) добила удари по главата. Додаваат дека Д. Н. ја задавил сопругата.

Мета на насилниците биле и полицајци од Обреновац, кои интервенирале.

Имено, тој со нога удрил еден од нив во просториите на полициската станица. Полицаецот се здобил со полесни повреди. Кавгата меѓу сопружниците се случила ноќта на 24 февруари.