Надал го прозва на Новак! Неверојатно е што зборува Шпанецот, оваа изјава ја ,,запали” цела планета!

0

Со освојувањето на Грен слем турнирот во Њујорк, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до рекордни 24 титули во кариерата на најголемите четири турнири.

Два повеќе од Рафаел Надал кој има 22, а дури четири повеќе од веќе пензионираниот Роџер Федерер.

Она што се издвојува е тоа што Надал не удостои да му честита на Новак за големото достигнување, туку напротив го провоцираше.

„Мислам дека Ѓоковиќ ја живее таа Грен слем приказна на малку поинтензивен начин (од мене; од нас другите).

Федерер: Надал очигледно не поднесува дека Ѓоковиќ е поуспешен од него. Друго објаснување нема.