НАДАЛ ЈА ОБЈАВИ ЛОШАТА ВЕСТ: Проговори за повредата! Еве колку долго ќе отсуствува

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се огласи на социјалните мрежи за неговата повреда и ја објави лошата вест.

„Денеска бев на клиника во Барселона каде ми направија бројни тестови. Резултатите од Мелбурн се потврдени, рокот останува ист. Доаѓаат терапии, па за три недели ќе направиме нови тестови за да го видиме напредокот“, изјави Надал.

Според првите прогнози, Надал го очекува пауза меѓу шест недели и два месеци.