Наоми Кембел позираше гола во новата модна кампања на Александар Ванг

Наоми Кембел позираше гола за новата кампања на дизајнерот Александар Ванг.

Нејзиното тело беше украсено со „боцки“, а носеше чанта од неговата колекција и високи потпетици. Многумина на почетокот не ја препознаа поради кратката коса.

Иако во последните неколку години поретко се појавува на модните писти и на реклами, Наоми сепак е важна за една од најпопуларните манекенки во светот.

Фото: Твитер

Фото: Твитер

Ванг во изјавата рече дека оваа кампања „ја истражува идејата за трансформација преку силни, моќни и алфа жени, кои Наоми ги отелотворува“.

На Инстаграм напиша дека му било сон да работи со неа и додаде дека не треба дополнително да се запознава.

Како што е веќе познато, дизајнерот беше обвинет за сексуална злоупотреба од неколку луѓе во 2020 година, а тој ги отфрли сите наводи.

Потсетуваме, Наоми доби ќерка во 2022 година, а оваа година син. Сепак, приватниот живот го држи подалеку од очите на јавноста, па нивните имиња се уште не се познати.