Напад на синагога во Русија: Има мртви 

Нападнати се црква и синагога во јужниот руски регион Дагестан, соопшти во неделата локалната полиција.

Во инцидентот загинал најмалку еден полицаец, соопшти полицијата, додавајќи дека властите се уште се обидуваат да добијат повеќе информации за жртвите.

Осомничените се оддалечиле со бело Фолксваген Поло, соопшти полицијата и додава дека во моментов трага по возилото.