Наскоро може сè да се промени! „Непријателот распореди 80.000 војници околу Бахмут“ (ВИДЕО)

0

Украинските сили концентрирале околу 80.000 војници околу Бахмут, објави основачот на „Вагнер“ Евгениј Пригожин. –

Непријателот концентрираше околу 80.000 војници околу Артјомовск. Тие сили се во Северска, Славјанска, Краматорска, Дружковка, Константиновка и Часово Јар – рече Пригожин.

Киев наскоро би можел да започне офанзива во областа Артјомовско (Бахмут), изјави командантот на украинските копнени сили Александар Сирски.