На „Богородица“ се чека околу 40 минути

 Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин „Богородица“ времето на чекање е околу 40 минути. 

Како што соопшти АМСМ, на останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.