На денот на свадбата од младоженецот добила поклон кој не бил за неа: Невестата плачела а солзите течеле како река (ВИДЕО)

0

Невестата по име Кајла Рае ги воодушеви своите следбеници на TikTok откако објави искрен момент од денот на нејзината венчавка. Непосредно пред венчавката, таа доби подарок од нејзиниот иден сопруг – но подарокот изненадување не беше за неа.

Всушност, тоа беше наменето за некој кој сè уште не постои. На денот на нивната венчавка, младоженецот и’ подарил на својата сакана нараквица која нивното прво дете ќе ја носи на неговата свадба.

Видеото предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, а некои од следбениците дури и плачеја, а прегледано е повеќе од 4 милиони пати.

Идната невеста Кајла Реј требаше да се омажи за љубовта на нејзиниот живот, Тери. Непосредно пред почетокот на големиот ден, таа беше изненадена кога доби подарок од нејзиниот вереник – кој не беше наменет за неа. Кога ја отворила малата кутија за подароци, нашла нараквица со порака.

Откако ја прочитала пораката, Кајла дознала дека нараквицата за пораки била наменета за денот на свадбата на нивното идно прво дете.

– За моето првороденче, ова е подготвено за вас, на денот на свадбата на мене и вашата мајка во 2023 година. Сакав да добијам нешто што ќе трае со години и што ќе го носите на денот кога и ти ќе стапиш во брак – чита невестата во видеото борејќи се со солзи.

– Во моментов не знаеме како изгледаш, како изгледа твојата насмевка, дали си сериозен како татко ти или духовит како мајка ти, но во овој момент, денес, знаеме дека сме стеќни затоа што ќе те имаме како продолжение на нашата љубов – продолжува да чита.

Кога завршила со читањето, Кајла повеќе не можела да ги задржи емоциите и очите и’ се наполниле со солзи.