НА САЈТ ЗА ЗАПОЗНАВАЊЕ ГО ПРОНАШЛА СОПРУГОТ НА СВОЈАТА ПРИЈАТЕЛКА: Направила нешто СКАНДАЛОЗНО и признала зошто го направила тоа

0

Џана Хокинг, која вообичаено пишува за врски и интимни врски, сподели како наишла на познато лице додека скролала низ страницата за запознавање .

Тоа беше сопругот на нејзината пријателка , а таа рече дека тој е токму типот од кој би очекувале такво нешто. Јана изјави дека тогаш се соочила со тешка одлука. Таа беше растргната помеѓу тоа да и каже на пријателката или да го задржи за себе.

И требаше цел ден да размисли што да прави, но дошла до заклучок дека не треба да ја открива неговата тајна.

Пишувајќи во Дејли Мејл, таа рече: „Сега многумина од вас ќе бидат огорчени од ова. Особено секој што бил изневерен претходно или моментално се сомнева. Но, моето размислување е многу едноставно. Мамењето никогаш не е црно-бело. Освен ако бквално не го фатив како прикачува фотографии, дали навистина знам дали е тој. Како да знам дека всушност не е измама – можеби како и многу парови во моментов, решиле да се обидат да бидат во отворен брак? би ве изненадиле очигледно „невините“ парови кои моментално се ЕНМ (етички немоногамни)“.

Џена се занимавала со ЕНМ во минатото и тоа доведе до тоа многу луѓе да и кажат дека биле во слични врски.

Покрај ова, постојат и други фактори кои ја прават идејата за изневерување прилично сива зона, како што е губењето на либидото, вели Џена, што може да доведе до тоа другиот партнер едноставно да бара интимност на друго место.

Таа рече дека тоа често се гледа кога оженетите колеги одат заедно на ручек и се поврзуваат, иако се среќни во бракот.

Таа ги повика луѓето да ги остават озборувањата настрана – додавајќи: „Освен ако не ги фатите на дело, мислам дека тоа не е вашето место“.

Џена рече дека не можете да фрлите „бомба“ врз нечиј живот, освен ако немате прилично добар доказ дека партнерот на другата личност прави нешто погрешно.

Таа призна дека некој еднаш и рекол дека нејзиниот поранешен партнер ја изневерил – и таа сакала да знае се за тоа. Единствениот проблем беше што „обвинителот“ немаше цврст доказ, туку само рече дека за тоа се зборува.

Како што очекувате, целата ситуација ја доведе до „лудило“ и дека е многу параноична и никому не би го посакувала ова, ниту пак сака да биде одговорна за нечија промена во однесувањето.