НА 20 ГОДИНИ ЗАВРШИВ ВО ХАРЕМОТ НА НАЈБОГАТИОТ МАЖ НА СВЕТОТ: Се менував со 11 жени, а жалам само за една!

Жена која на 20 години била една од „жените на задоволство“ во харемот на богат трговец со оружје, открила детали за својот живот!

Џил Дод беше убавица , млада манекенка која сите ја обожаваа и мажите секогаш паѓаа пред нејзините нозе. Се дружела со елитата, патувала и уживала во бројни забави, а потоа на една забава во Монако во 1980 година го запознала – исклучително богат човек на кој му станала една од неговите задоволства.

Џил тогаш имала само 20 години, речиси четврт век постар од неа, но во исто време бил и најбогатиот човек на светот. Аднан Кашоги бил саудиски бизнисмен, трговец со оружје и човек кој веќе имал 11 жени.

“Сфатив дека никогаш не сум сретнал толку интелигентен, артикулиран и смешен човек како Аднан, 44-годишен татко на пет деца. Да, тој беше неверојатно богат, но имаше и тивка сила. Полека паднав на неговиот шарм “, признава Џил, велејќи дека за време на нивната прва средба напишал „Те сакам“ на нејзината рака со сопствената крв.

Богатиот немилосрдно ја гонел, ја водел на романтични состаноци низ целиот свет, а набрзо таа се заљубила во него. Кога тој ја замоли да стане една од неговите 11 „сопруги на задоволство“ , што е дозволено според саудискиот закон, таа се согласи и го запечати договорот со бакнеж.

„Во тој момент станав член на харемот на Аднан , се менував со други жени за да имам односи со мажот што го сакам “, напиша Додова подоцна во своите мемоари „Валутата на љубовта: Храбро патување до наоѓање на љубовта внатре. . Во една емисија раскажала детали за својот живот во харемот, за Аднан кој ја уверувал дека „ќе се грижи за неа“ и сакал да склучат договор на пет години.

„Имав своја куќа, а куќата на Аднан на голем имот беше одвоена. Кога ќе го видам, ќе бев сам со него во неговата куќа или ќе ми дојде дома“.

Џил вели дека тогаш не и пречело да го дели партнерот со други жени и дека тоа дури подоцна и се видело. Сумирајќи се што и се случило, Дод верува дека Кашоги им плаќал на агенциите за моделирање големи суми пари, за сите овие убави, млади жени да доаѓаат на неговите забави и да имаат односи со него или со неговите пријатели.

„Не мислев за себе како една од тие жени, но јас бев една од нив, очигледно.

Во својата книга, која ја објави во 2017 година, на денот на смртта на Аднан Кашоги, Џил откри дека му била верна додека биле заедно.

“Како што минуваа месеците, сакав само да бидам со Аднан и не размислував за детали. Тој ми беше дечко. Дури и кога имаше други жени таму, не знаев кои жени се за задоволство, кои беа повремени љубовници или пријатели со кои флертуваше.Немаше блиски човечки односи меѓу нас жените“, изјавила Џил.

Меѓутоа, по две години во харемот, таа повеќе не сакала да биде една од неговите сопруги, туку сакала моногамија. Бидејќи не можеше да го добие тоа, го остави.

„Тоа беше пријателско раскинување и со години останавме во телефонски контакт“, вели оваа жена, која денес е сопственик на модната линија „Рокси“.

Последен пат се слушнала со него во 1988 година, кога била самохрана мајка по разводот.

„Тој понуди да испрати авион да ме земе, што ќе ме префрли на неговото место во Монако. Не се согласив бидејќи имав љубоморно момче. Тоа е моето најголемо жалење . Требаше да заминам, само да му кажам. Ви благодарам за моето образование“.

Џил моментално живее во САД со својот трет сопруг и е мајка на син и две ќерки. Се верува дека Кашоги, која имала осумдесетти години кога ги пишувала своите мемоари, знаела за што и за што пишува, но немал проблем со тоа.