НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 9 ДО 15 ЈУЛИ: Бикот размислува за МИНАТОТО, Лавот го чека РАСКИНУВАЊЕ, а овој знак нека се надева на МНОГУ ПОДОБРА ЗАРАБОТКА

Во наредната недела на Девиците ќе им биде потребено многу одмор. Сега се во период на зголемена исцрпеност, а психички ќе бидат почувствителни. Слободните Ваги ќе запознаат некој интересен.

Овен

Работа: Најдобри резултати ќе постигнете на работни места и ситуации кои бараат брзина, енергична акција, иницијатива и иницирање нови проекти. Ќе излезете како победници од сите напнати ситуации.

Љубов: Нема да дозволите никакво недоразбирање со партнерот да се претвори во кавга. Вашата самоконтрола и способноста да ги пренесете чувствата со зборови ќе ви го олеснат решавањето на проблемите. Иако во вашата врска ќе има триење, се ќе заврши со слатки помирувања.

Здравје: Фитнесот, џогирањето или прошетките на свеж воздух ќе им овозможат на Овенот да биде задоволен од себе и од својот изглед. Не го занемарувајте ниту вашиот социјален живот – има пријатели кои секогаш можат да ве насмеат и расположат.

Најдобар ден: 9 јули

Најлош ден: 12 јули

Бик

Работа: Ќе имате несогласувања со властите. Не преземајте големи чекори кои би можеле да ве вратат назад. Одржувајте ја ситуацијата таква каква што е, без разлика што состојбата на одмор не ви одговара.

Љубов: Здравиот разум и дозата на претпазливост ќе го заштитат Бикот од разочарување. Врските на далечина, односно со зафатени луѓе ќе бидат бурни. Незаменлив зачин ќе бидат љубомората и посесивноста. Иако овие чувства ќе го разгорат огнот, обидете се да ги контролирате.

Здравје: Често ќе го менувате расположението и ќе се сеќавате на некои ситуации од минатото, кои ќе ве растажат. Обидете се повеќе да се дружите со весели луѓе. Грижете се за себе бидејќи има знаци на влошување на здравјето.

Најдобар ден: 12 јули

Најлош ден: 10 јули

Близнаци

Работа: Ќе знаете да се наметнете, а самодовербата и желбата за дејствување ќе ве поттикнат на зголемени напори. Среќните пресврти кои ќе ве придружуваат ќе ви помогнат побрзо да напредувате и да се докажете.

Љубов: Ќе црпите задоволство од љубовната врска. Ќе ги дознаете причините за незадоволството на вашето или на партнерот и ќе најдете решенија. Во разговор со личност која ви се допаѓа ќе сфатите дека симпатијата е обострана. Нејзините комплименти нема да излезат од памет на Близнаците.

Здравје: Во одличен период сте и здравјето ви е добро. Припадничките на знакот ќе се трудат што подолго да го задржат својот младешки изглед со масажи и козметички третмани, додека мажите ќе ги вежбаат мускулите во теретана.

Најдобар ден: 14 јули

Најлош ден: 11 јули

Рак

Работа: Одличен период е за сите вас кои сакате промени, нешто ново или да вкусите предизвик. Заработката ви се подобрува, а можно е да напредувате или конечно да се вработите.

Љубов: Иако ќе бидете љубоморни, доброто разбирање со партнерот ќе биде несомнено. Ќе успеете да ги контролирате своите постапки. Многу Ракови ќе добијат можност или ќе најдат храброст да направат одлучувачки чекор за да се зближат со некого, во кој ќе бидат успешни.

Здравје: Редовното вежбање ќе ви помогне да останете фит, особено ако на работа поминувате многу време седејќи пред компјутер. Но, вашето здравје нема да биде лошо, згора на тоа сте во период на засилена психофизичка подготовка.

Најдобар ден: 12 јули

Најлош ден: 9 јули

Лав

Бизнис: Ќе имате успех во активности поврзани со трговија, медиуми, комуникација и патување. Ќе користите аргументи во дискусиите, а вашите зборови и предлози ќе паднат на плодна почва.

Љубов: Ќе се погрижи да ја поправи прилично нарушената врска со партнерот. Некои од вас може да ја прекинат врската која не ве задоволува. Следете го своето срце, бидејќи се што ќе одлучите во овој период ќе испадне добро за вас. Некои Лавови ќе се заљубат.

Здравје: Нема да имате проблеми со вашето здравје, бидејќи сте во недела која ви го зајакнува имунитетот и ја зголемува издржливоста. Поради Венера во вашиот знак, ќе бидете склони кон разубавување, па често патувањата кај козметичарот и фризерката ќе бидат.

Најдобар ден: 15 јули

Најлош ден: 11 јули

Девица

Работа: Вашата дрскост ќе биде виновникот за нарушените односи со соработниците. Тешко дека ќе толерирате порази и нема да бидете подготвени за компромиси, па ќе внесувате нервоза каде и да се појавите.

Љубов: Несогласувањата ќе ги решавате со добра волја. Не очекувајте партнерот да ви ги чита мислите – кажете го тоа што сакате јасно и гласно. Ако другата страна се обиде да игра авторитет, останете смирени. Бидете внимателни кон неговите желби, но не дозволувајте да ја премине границата.

Здравје: На Девиците им треба релаксација, одмор и повеќе сон. Се наоѓате во период на зголемена исцрпеност, а психички ќе бидете почувствителни од вообичаено. Ситниците ќе ви пречат, па нема да можете да се пофалите ниту со трпение.

Најдобар ден: 12 јули

Најлош ден: 10 јули

Вага

Работа: Ве очекува успех во контактите со странство. Среќата се насмевнува на секој што се занимава со интелектуална работа. Ќе имате одлично расположение, добра меморија и концентрација.

Љубов: Комуникацијата и наоѓањето заеднички јазик се основните предуслови за хармонична врска. Бидете понежни со партнерот! Ако ги гледате работите од негова перспектива, многу работи ќе ви станат појасни. На слободните Ваги им се насмевнува интересен познаник.

Здравје: Немате поголеми здравствени проблеми, доста сте витални и издржливи. Овој одличен период искористете го за разубавување, а посетата на фризер и нова боја на коса добро ќе влијае на вашата самодоверба.

Најдобар ден: 13 јули

Најлош ден: 9 јули

Шкорпија

Работа: Агресивното однесување на некои луѓе и преголемата возбуда ќе ве направат ранливи. Избегнувајте да инвестирате пари во матни и ризични бизниси. Контролирајте го вашето однесување и не се расправајте.

Љубов: Бурните реакции и промените на расположението ќе бидат главна карактеристика на Скорпиите. Ќе мавтате со рака на вистинските проблеми, додека ситниците ќе ве исфрлат од колосек. Љубоморните постапки нема да му докажат на партнерот колку го сакате, туку само колку сте несигурни.

Здравје: Ќе почувствувате длабок немир и незадоволство. Запрашајте се што го предизвикува – можеби сте преоптоварени со работни или домашни обврски. Обидете се да најдете нешто што ќе ве задоволи, можеби некое хоби, спорт, музика.

Најдобар ден: 15 јули

Најлош ден: 12 јули

Стрелец

Работа: Ќе покажете креативен и уметнички потенцијал. Периодот е поволен за работни места поврзани со забава, мода, литература или маркетинг. Отсуството на соработници ќе биде причина за прекувремена работа.

Љубов: Можна е фатална средба која би можела суштински да ви го промени животот. Следат бурни денови за зафатените Стрелец. Иако постои можност да бидете разделени на неколку дена, ќе бидете поврзани со длабоки врски. Некои ќе запознаат нова љубов на одмор.

Здравје: Во завидна состојба сте, па периодот е идеален за вежбање и губење на вишокот килограми. Ќе имате одлична концентрација и ментално многу силни и издржливи. Многу добро ќе ги поднесете сите напори и стресови.

Најдобар ден: 10 јули

Најлош ден: 14 јули

Јарец

Работа: Повеќе ќе користите претприемачки дух и борбеност во ситуации кога треба да го искажете својот став или да презентирате некоја идеја. Ќе ги засукате ракавите за да излезете од туѓата сенка со својата аргументирана работа.

Љубов: Партнерот ќе ве измачува со својата непредвидливост, а доколку додворувањето е во тек, здробата би можела да бара невозможното. Вашите потреби и цели нема да бидат усогласени со оние на вашиот партнер. Ќе мора да направите многу отстапки за да не се оддалечите.

Здравје: Поволен период е да ја промените фризурата и да ја обновите гардеробата. Ќе внимавате повеќе на исхраната и ќе се храните поздраво. Јарците со почувствително здравје би можеле да добијат нова терапија која ги води кон заздравување.

Најдобар ден: 11 јули

Најлош ден: 9 јули

Водолија

Работа: Немате вистински простор да ги проширите своите способности. Може да дојдете во конфликт со властите. Желбата да имате сè по ваша страна може да ви предизвика тешкотии. Бидете трпеливи и отворени за нови идеи.

Љубов: Отворено ќе кажувате се што мислите, без да ги земете предвид чувствата на партнерот. Контролирајте го нагонот да разговарате за приватни работи пред други, било да се тоа соседи, пријатели или деца. Водолиите кои се сами треба да бидат трпеливи додека ситуацијата навистина не се развие.

Здравје: Дозволете скриените слабости и тивките симптоми да ве поттикнат подобро да се грижите за себе. Направете систематски преглед, особено ако некои поплаки постојано се повторуваат и не исчезнуваат. Внимавајте што јадете – слатката и мрсната храна се лоши за вас.

Најдобар ден: 15 јули

Најлош ден: 12 јули

Риба

Бизнис: Не се занимавајте со бизниси кои бараат поголеми финансиски инвестиции или оние со недвижен имот – ќе има подобри времиња за нив. Ако сте самовработени, внимавајте на стручноста на новите вработувања.

Љубов: Новите љубовни приказни ќе бидат поврзани со работата – можеби некого потајно ви се допаѓа или некому му се допаѓате. Наскоро ќе се сретнат. Некои ќе започнат заеднички бизнис со или со помош на партнер. Брачните односи на Рибите се похармонични и постабилни.

Здравје: Падот на имунитетот ќе придонесе за развој на многу заболувања. Зајакнете ја отпорноста на организмот со земање дополнителни минерални и витамински препарати. Вашето варење и нерви се чувствителни, потребна ви е здрава храна и добар одмор.

Најдобар ден: 11 јули

Најлош ден: 13 јули