НЕЗАПАМЕТЕНА ТЕПАЧКА ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО БЕЛГРАД: Пензионерите се степале за ќебапи, а потоа жена легнала над фрижидерот да ги одбрани ВИДЕО

Се бореле и во Шабац и Станово кај Крагуевац. На видеото се гледа како една постара жена се обидува да земе пакет ќебапи додека во исто време ги спречува другите да ги земат

Во супермаркетот на познат синџир кој со години работи во Србија, денеска во Борча настана тотален хаос и невидена тепачка меѓу постари клиенти.

Туркање, буткање и општа тепачка избиле поради пониската цена на говедскиот и свинскиот ќебап?! На социјалните мрежи се појави и снимка од тепачката на пензионерите, а на неа се гледа како една постара жена се обидува да земе пакет ќебапи додека во исто време ги спречува другите да ги земат.

Борча, тепачка во супермаркет

На акцијата се собраа голем број повозрасни граѓани, која предизвика тотален хаос. Не се гледа кој што и колку пакети зема, луѓето викаат, се туркаат, а споменатата жена во еден момент дури со горниот дел од телото „влегла“ во фрижидерот за да ги одбрани пакувањата што сакала да ги земе. пишува Мондо.

Промоцијата на свинско и говедско ќебапи завршува денеска, а цената за килограм е 319,99 динари. Акцијата започна во четврток на 23 март, а завршува денеска, поради што настана гужва и тепачка.

„Госпоѓо, госпоѓо ве молам… Ќе повикаме обезбедување, ова нема смисла“, гласи коментарот на една жена среде тепачка за говедско и свинско ќебапи. Голем број граѓани стојат надвор и чекаат да влезат и се обидуваат да се изборат за ќебапи.

Ништо подобра не е состојбата и во Станово кај Крагуевац. Од истата причина таму настана хаос поради попустот на ќебапите, а таа акција завршува денеска.