НЕКОГАШ НЕ СЕ ТУШИРАМ И ПО ЕДНА НЕДЕЛА: Шокантна изјава на една од НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ! Таа тврди дека ТОА се ТАЈНИТЕ на нејзината убавина!

Позната по својот неверојатен изглед и извонредната убавина, актерката Шарлиз Терон има некои тајни за убавина во ракавот.

Како и сите мајки, наградуваната актерка нема многу време за себе, а многу од триковите за нега на кожата што ги користи се достапни и едноставни.

Шарлиз Терон

Повремено го прескокнува туширањето

Иако ништо повеќе од туширањето после долг ден, пречестото туширање всушност може да ја исуши вашата кожа, да предизвика лупење и да ја направи вашата коса да изгледа мрсна. Терон признава дека не мисли дека треба секојдневно да се тушира ​​и може да помине неколку дена без да се капе.

-Јас сум тешка девојка и можам да одам без туширање една недела, тоа е во ред за мене – рече таа.

Таа никогаш не заборава да нанесе крема за сончање

Носењето крема за сончање е една од најздравите работи што можете да ги направите за вашата убавина, бидејќи и помага на вашата кожа да остане без брчки подолго и спречува други знаци на стареење. Терон е зафатена мајка, но никогаш не излегува од дома без крема за сончање.

– Во мојата куќа се будиме многу рано, во 5.45 часот наутро, јас сум самохрана мајка која се обидува да подготви две деца, да пакувам кутии за ручек и да не го пропушти автобусот. Кога ќе се разбудам, само го мијам лицето и ставам крема за сончање – рекла таа.

Шарлиз Терон

Таа користи рицинусово масло за нејзината коса

Иако нема докази дека нанесувањето на рицинусово масло има корист за косата, многумина тврдат дека нивното користење помага нивната коса да расте побрзо и да изгледа пополно. Терон верува дека ова лесно достапно масло ја храни нејзината коса и помага да изгледа најдобро, пишува Bright Side.

– Некој ми кажа за тоа. Го ставам на веѓите и слепоочниците еднаш или двапати неделно. „Тоа дефинитивно ми ја направи косата погуста“, рече таа.

Тоа и дава приоритет на ноќната рутина за нега на кожата

Како самохрана мајка, актерката нема многу време наутро, а навечер се труди да се грижи за својата кожа кога и да може.

– Навистина научив да се грижам за мојата кожа навечер, па утрата често вклучува само топла вода, миење заби и ставање крема за сончање. Мислам буквално, тоа е тоа. Навечер можам да работам уште малку, обично кога децата спијат, тогаш имам малку повеќе време за себе – откри таа.