„Не можам да ја опишам тагата која ја чувствувам!” Сека Алексиќ е скршена од болка по веста за смртта на Саша Видиќ

Познатиот српски стилист и креатор, Саша Видиќ, почина денеска на 52-годишна возраст во Белград, а соседите тврдат дека долго време не го виделе во јавност и дека бил во многу лоша состојба во последно време.

Неговата смрт ја потресе јавноста, а познатите личности масовно се простуваат од својот близок пријател и соработник.

Сека Алексиќ откри дека не може да ја опише болката што ја чувствува откако дознала за смртта на нејзиниот пријател и колега.

– Во шок сум и навистина немам зборови да опишам колкава тага чувствувам. Оваа вест целосно ме потресе. – рече пејачката и додаде:

– Отиде на мојот роденден. Беше човек кој можеше да те насмее до солзи и да те изнервира до срж. Чесен човек, а чесноста денес не се вреднува. Ќе се сеќавам на неговата духовитост и креативност, кои ги вткаја во своите креации – рече Сека.