„Не ја правeте мојата грешка од младоста“ – Џулија Робертс испрати моќна порака за роденденот на своите БЛИЗНАЦИ и сподели РЕТКА ФОТОГРАФИЈА

0

Џулија Робертс, освен што е една од најпознатите и најпочитуваните актерки во Холивуд, е и посветена мајка на три деца, што го истакнува како еден од нејзините најголеми успеси. Кога не работи, вели дека е домаќинка со полно работно време, а децата ретко ги изложува на јавноста. Сепак, на нивниот роденден таа реши да зборува за мајчинството, за помладото јас и за семејството и испрати силна порака до младите.

Џулија Робертс во интервју за People ги откри своите грешки од минатото кои ги направила затоа што не била сигурна во себе. Со оглед на тоа што нејзините близнаци сега ја достигнале возраста за која и самата знае дека се најризични во поглед на изгледот, таа изјавила дека денес ќе му каже на своето 19-годишно јас да не се менува заради никого.

Јулија има три деца и речиси никогаш не ги експонира во медиумите или на мрежите, па за нив се знае многу малку. Сега кога нејзините близнаци наполнија 19 години, таа реши да сподели фотографија од нив.

Ретроспективно разгледувајќи го нејзиниот живот и кариера, таа во едно интервју откри дека денес жали што се променила заради неодржливите идеали за убавина и ги жртвувала своите принципи. Како особено трагично, таа ја одвои, дури и повеќе од идеал, жртвата на нејзините веѓи. Таа изјавила дека кога би можела денес да разговара со своето 19-годишно јас, би си рекла: – Застани свесно, не слушај никого. Се ќе биде добро и не ги куби тие веѓи“, изјави 56-годишната ѕвезда.

Овој одраз на нејзиното младо јас доаѓа откако на Инстаграм објави слатка почит за нејзините близнаци Финес и Хејзел, кои наполнија 19 години минатиот месец.

„Нема зборови да се опишат радоста, забавата, дивиот налет на заедничкиот живот“, објави таа на 28 ноември, споделувајќи ретка фотографија на која ги држи своите бебиња.

Оскаровката ги имаше Финеус, Хејзел и 16-годишниот син Хенри со нејзината „вистинска и најголема љубов“, кинематограферот Дени Модер, со кој се омажи во јули 2002 година.

Иако не го објавува често семејството, секој посебен момент го споделува на мрежите, па дури тогаш можеме да имаме мал увид во нејзиниот приватен живот.

– Кога не работам, сум домаќинка со полно работно време, рече таа во интервју за CBS во октомври 2022. – Не е се мед и млеко секој ден, но ми носи многу радост.

Џулија Робертс

Добитничката на Златен глобус рече дека да биде успешна актерка не и е „единствениот сон“, бидејќи објасни дека нејзините други достигнувања вклучуваат „животот што го изградив со мојот сопруг и животот што го изградивме со нашите деца“.

– Најдобро е да се вратите дома на крајот на денот – триумфално – кај нив.

Актерката се уште фасцинира со својата убавина, а присутните ги запрепасти на промоцијата на филмот минатата недела во Лондон.

Робертс ги воодушеви модните критичари во краток розов блејзер и интересни Gucci потпетици со реси кои одговараа на нејзиниот масивен дијамантски ѓердан.