НИКОГАШ ПОЖЕШКО ИЗДАНИЕ НА АЛЕКСАНДРА АМБРОСИО Стегната како прачка – не е за оние со слабо срце (ФОТО)

Бразилската манекенка Александра Амбросио (42), за чија убавина знае цел свет, и оваа година маѓепсува со своето појавување на плажа.

Познатата манекенка Алесандра Амбросио  оваа година плени со својот изглед на плажа, позирајќи во различни костими за капење .

Бразилската убавица е позната по својата поранешна ангажман во брендот Викторија Сикрет. Таа стана заштитно лице на овој бренд во 2004 година, а кариерата ја заврши дури 15 години подоцна, во 2017 година.

Се памети дека во 2005 година Алесандра прошета по пистата во долна облека направена целосно од бонбони, а во 2011 година носеше необичен додаток – „најтешките крилја на светот“ – тежок 14 килограми на модна ревија, додека беше во различна состојба.

Неверојатната 42-годишна девојка која прошета во бикини за модна ревија, само три месеци по првото породување, и денес изгледа неверојатно.

Запаметена е и нејзината ревија во 2012 година, каде го носеше најскапиот дијамантски градник во светот. Неговата цена беше 2,5 милиони долари.

Алесандра беше свршена за американскиот бизнисмен Џејми Мазур, со кој има две деца, а парот раскина по десет години во 2018. Џејми ја изневери Алесандра со нивната заедничка пријателка – пејачката Лорде.

Денес, Алесандра Амбрсио е успешна сопственичка на неколку брендови за убавина и амбасадор на Националната асоцијација за мултиплекс склероза.