НИКОЈ НЕ ПРЕТПОСТАВУВАЛ ДЕКА ОВА ГО ПРАВААТ ДАЛЕКУ ОД СВОИТЕ ДЕЦА: Еве како принцот Вилијам и Кејт Мидлтон успеаја да ги измамат сите со години

Животот на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга принцезата Кејт Мидлтон е под лупа на јавноста, особено откако принцезата од Велс откри дека боледува од рак.

И претходно имаше голем медиумски интерес за кнежевската двојка, а папараците будно ги следеа зад нив. Сепак, тие успеале да побегнат од нив и да ја сокријат својата голема тајна, како и одредени детали од приватниот живот да сочуваат само за себе.

Кејт Мидлтон

Тајната на кнежевската двојка

Како што пишува британски Мирор, принцезата Кејт „сака да го зачинува“ својот живот со принцот Вилијам , па парот често бега од децата за да ужива во заедничката вечера во рестораните низ Велика Британија . Дури и во пресрет на минатогодишното крунисување на кралот Чарлс III, тие ја искористија приликата да се прикрадат на заедничка вечера во строга тајна.

Самата Кејт во неколку наврати потенцираше дека сака да готви за своето семејство и дека вечераат заедно речиси секој ден, но тоа беше трик за медиумите, бидејќи порано често знаеја да се прикрадат и да уживаат во ресторан.

Кралската двојка, поточно Кејт, сака кари поради што тајно престојуваше во индиски ресторан во Бирмингем, кој беше дел од нивната турнеја пред крунисувањето на кралот Чарлс.

Кејт Мидлтон

Како што рече Винеј Агарвал, кој го води овој ресторан заедно со неговата сопруга Анкити, немал поим дека кралската двојка ќе дојде во нивниот објект.

– Ни се јави и резервира место, а јас немав поим дека разговарам со принцот. Воопшто не му го препознав гласот, прв пат го слушам на телефон. Кога ги видов, беше прилично неверојатно изненадување – откри тој.

Винеј откри дека Кејт сака силни зачини , додека нејзиниот сопруг повеќе сака поблаги вкусови. Во тоа време, Кејт и Вилијам признаа дека апсолутно им било дозволено да нарачуваат храна за носење и дека нивниот кралски статус не ги спречува да уживаат во храната како другите обични луѓе.

Самата принцеза од Велс во интервју за Би-Би-Си откри дека омиленото јадење и е карито, додека принцот Вилијам призна дека не поднесува силни зачини како и неговата сопруга. Меѓутоа, за да ја задоволи сопругата, тој повремено ужива со неа во јадења со пилешко, кои не се толку зачинети.

Братучед на принцот Вилијам, кој има две деца со сопругата, откри дека Кејт и Вилијам не се единствените во палатата кои нарачуваат храна преку испорака. Истото го прават и другите членови на кралското семејство.