Ни срам ни перде: Откако ја повреди Шакира, Пике се шета со новата девојка! (ФОТО)

Жерар Пике, поранешен фудбалер, и неговата нова девојка Клара Чиа Марти за првпат се видени заедно во јавноста.

Очигледно решиле повеќе да не се кријат. Папараците ги снимиле додека со автомобил излегувале од неговата куќа.

Потсетуваме, Џерард ја изневеруваше Шакира со Клара. Чинот го вршеше во домот кој го делеа заедно со Шакира.

Пике и Шакира се разделија во јуни 2022 година.

Пике неодамна на Инстаграм објави фотографија со Клара на која има милиони лајкови, но и негативни коментари.