Новата серија на Нетфликс руши рекорди: Освои топ листи во 93 земји ВИДЕО

0

„Ноќниот агент“ е нова хит-серија на Нетфликс која само неколку дена по објавувањето го достигна врвот на листата на најгледани серии на англиски јазик.

еријата „Ноќниот агент“ е базирана на истоимениот роман на Метју Кирк. Достапен е на Нетфликс од 23 март, а за шест дена има повеќе од 168 часа гледање на платформата за стриминг.

Според Нетфликс, ова е третата најдобра премиерна недела за серија според часовите гледани во првата сезона. Исто така, серијата е во топ-10 најпопуларни на листите во 93 земји во светот.

„Ноќниот агент“ следи агент на ФБИ кој работи во подрумот на Белата куќа. Тој има задача да управува со телефон кој никогаш не ѕвони – додека не ѕвони, ставајќи го во средината на далекосежна завера.

„Ми се допаѓа идејата за аутсајдер, некој што е најмалку важна личност на многу важно место, во овој случај, агент на ниско ниво на ФБИ кој работи во соба без прозорци во подрумот на Белата куќа“, продуцент на серијата. Рајан изјави за The Top 5, The Hollywood Reporter Podcast.

„Сите околу него се поважни од него. Тој се пронаоѓа себеси во оваа работа и одеднаш, како во класичните филмови за Хичкок, тој е некој кој е обичен човек втурнат во извонредна ситуација“, додаде тој.

„Wednesday“ останува првото деби на новата серија на платформата, откако во првата недела оствари неверојатни 341,23 милиони часови.

Втор на листата е „Дамер“, кој имаше 196,2 милиони часови во првата недела во септември.