Новинар избркан од Европското првенство поради провокации! Нема милост за Албанецот, УЕФА му порача: Непосакуван си!

Новинарот од Косово, Арлинд Садику е исфрлен од Европското првенство.

УЕФА реши драконски да го казни поради неговото срамно однесување и испадот на натпреварот помеѓу Србија и Англија.

Да потсетиме, тој ги испровоцира српските навивачи покажувајќи им двоглав орел.

Веднаш по натпреварот доставен е извештај од ФСС, а УЕФА брзо реагираше.

Садику повеќе нема да може да ја работи својата работа, а ќе мора да се врати дома бидејќи му е одземена акредитацијата.

Садику освен орелот имал инсинуации и од „Голема Албанија“.