НОВ СВЕТСКИ ПАР !? Лицето на Шакира говори повеќе од било кој збор – по гласините за врската со Том Круз, пејачката изгледа среќно како никогаш претходно

Светот повторно пишува за латино-дивата Шакира, но овојпат причината не е нејзиниот неверен партнер Жерар Пике, туку холивудскиот актер Том Круз.

Имено, двајцата се дружеле минатиот викенд на трката на Формула 1 во Мајами, по што извор за магазинот Page Six изјавил дека Том Круз е многу заинтересиран за Шакира и дека чувствува хемија со неа.

Шакира, Том Круз
Том Круз и Шакира

Актерот и колумбиската пејачка биле забележани и фотографирани како разговараат на стартната линија на трката во Формула 1, а подоцна се дружеле и во приватниот простор. Според извор, Том Круз и испратил цвеќе на Шакира откако се сретнале.

Сега пејачката повторно била фотографирана од папараците во друштво на пријатели за време на возење со брод во Мајами. Таа била собрана надвор од нејзината луксузна вила облечена во виолетово летно здолниште и врвна комбинација. Светските медиуми пишуваат дека насмевката на нејзиното лице кажувала многу, а се чини дека конечно ги ставила зад себе сите грди работи кои се случуваа со Жерар Пике во изминатите месеци.

Инаку, пејачката ги има синовите Милан и Саша со фудбалерот, со кого раскина минатата година бидејќи ја изневерил со студентката Клара Чиа Марти. Иако прво се судрија околу прашањето за децата, Шакира успеа да се договори со пензионираниот фудбалер да живеат со неа во САД.

Неодамна, фудбалерот слета во Мајами само за да се дружи со своите синови откако замина на романтично патување со својата девојка Клара во Дубаи. На аеродромот тој привлекол големо внимание со својот изглед, а јавноста коментираше дека изгледа запоставено и дека качил неколку килограми, а во исто време неговата поранешна девојка Шакира изгледа фантастично.