Ноле како да има гумено тело! Доби бод кој сите други би го изгубиле! (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна својата борба за освојување на Мастерсот во Париз.

Во второто коло се среќава со Томаш Мартин Ечеверрија и веќе во првиот настап на теренот одигра бод кој ќе биде во конкуренција за најдобри на турнирот.

Накратко – ова е толку Новак!

Првиот рекет на планетата прво „крена ѕид“ и влезе во малку подолга размена на удари, а кога Аргентинецот ја презеде иницијативата и на прв поглед го освои бодот, Ноле по којзнае којпат го демонстрираше своето „гумено тело“ – се изврте и освои бод кој речиси сигурно би го загубил секој друг тенисер.