Нотингем форест се уште чека одговор од ПСЖ за позајмица на Навас

 Нотингем Форест е подготвен да го позајми голманот на ПСЖ Кејлор Навас. Страните ги договориле условите на договорот.

Според новинарот Санти Аун, парижаните се уште не го дале својот одговор за иднината на фудбалерот.

Претходно беше објавено дека 36-годишниот голман им рекол на раководството на Нотингем дека е подготвен да се пресели во тимот.

Навас му се приклучи на Пари Сен-Жермен во септември 2019 година. Сезонава бранеше само на два натпревара за францускиот клуб и прими еден гол. Неговиот договор со парижаните е пресметан до крајот на оваа сезона.